Hala sportowa

W Dziwnowie przy ulicy Reymonta 10, w bezpośrednim sąsiedztwie Alei Gwiazd Sportu znajduje się Kompleks Sportowy im Jana Pawła II w którym mieści się Miejski Ośrodek Sportu i Kultury.To nowoczesny klimatyzowany obiekt w którym rozgrywane są mecze o charakterze międzynarodowym. W budynku znajduje się, część hotelowa, siłownia, sala fitness i zaplecze do odnowy biologicznej.
Hala sportowa posiada pełnowymiarowe boisko do gier zespołowych o wymiarach 43×23 m
i wysokości 17 metrów. Boisko hali można podzielić na 3 sektory, które oddzielone są od siebie siatką. Boisko hali jest w pełni przystosowane do gier zespołowych takich jak:
1. Piłka siatkowa – pełnowymiarowe boisko środkowe (18 x 9 m) z dużymi „bokami”, wysoka hala, dwa pełnowymiarowe boiska na skrajnych sektorach.
2. Piłka koszykowa – pełnowymiarowe boisko (28 x 15 m). Trzy kosze treningowe zamontowane na stałe, dwa jeżdżące treningowe, dwa profesjonalne, hydraulicznie rozkładane
3. Piłka ręczna – pełnowymiarowe (40 x 20m) z przykręcanymi bramkami.
4. Tenis ziemny- na hali sportowo-widowiskowej powstało pełnowymiarowe boisko do gry w tenisa ziemnego.
5. Piłka nożna – pełnowymiarowe boisko do halowej piłki nożnej z
przykręcanymi bramkami.
Na 45 metrowej ścianie znajdują się drabinki gimnastyczne.
Boisko hali może służyć także do innych zajęć sportowych, między innymi gimnastyki sportowej i artystycznej, tańców sportowych, sportów obronnych itp.
Przewidziane jest także spore zaplecze dla kibiców – trybuny tworzą 202 miejsca siedzące, z czterema osobnymi wejściami do każdego sektora, które są całkowicie oddzielone od płyty boiska. Hala sportowa posiada 6 dużych szatni.
Do obiektu prowadzą podjazdy dla wózków inwalidzkich ułatwiające wejście z ulicy do wewnątrz obiektu sportowego, a także windę umożliwiającą dostęp do trybun i innych sal znajdujących się na piętrze.

Dodaj komentarz