KOSZYKARZE Z TRUETT-MCCONNELL COLLEGE W DZIWNOWIE

Już po raz dwunasty hala dziwnowskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Kultury gościła zawodników biorących udział w OTWARTYCH ZAWODACH W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC O PUCHAR BURMISTRZA DZIWNOWA.

Impreza, która ma już swoją kilkunastoletnią historię, wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem, a udział w rywalizacji sympatyków sportów siłowych z kilku województw (będących w Dziwnowie nie pierwszy raz) świadczy o tym, iż na stałe wpisała się do kalendarza i pamiętają o niej zawodnicy z odległych zakątków kraju.
Rywalizacja była prowadzona w kilku kategoriach (zależnych od płci i wieku), a na starcie stanęło łącznie 61 zawodników. Po blisko siedmiu godzinach zawodów wyłoniono zwyciężczynie i zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Wyróżnienia i nagrody wręczał osobiście burmistrz Dziwnowa, Grzegorz Jóźwiak.
Najszybciej zakończyła się rywalizacja wśród Pań. W tej kategorii zawody na I miejscu zakończyła Agata Imianowska (OLIMP Starogard Gdański) wyprzedzając Monikę Sus reprezentującą stowarzyszenie „Kołobrzeg bez barier” (II miejsce), Martę Zawadzką z BULDI SZCZECIN (III miejsce), Ewę Włodarczyk z HEKTOR POLICE (IV miejsce) oraz Jowitę Cyculak z tego samego klubu (V miejsce).
W kategorii do lat 23 zwyciężył Artur Gogoliński reprezentujący PRYSU TEAM KARTUZY, drugie miejsce zajął Maksymilian Blinkiewicz z BULDI SZCZECIN, natomiast na trzeciej lokacie zawody zakończył Sylwester Nebratenko z klubu HEKTOR POLICE.
W kategorii wiekowej 40-50 lat na pierwszym miejscu zawody zakończył Bogdan Kropidłowski z klubu PRYSU TEAM KARTUZY, drugie miejsce zajął reprezentant tego samego klubu z Kartuz, Dariusz Formella, natomiast na trzecią lokatę zajął Jarosław Bastek reprezentujący RUFIAN JANKOWO.
W kategorii 50-60 lat rywalizację na pierwszym miejscu zakończył Robert Mazurek ze Szczecina. Drugie miejsca zajął Mirosław Filipowicz z klubu TYTAN POLICE, natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Zbigniew Pietrzak reprezentujący stowarzyszenie „Kołobrzeg bez barier”.
W kategorii powyżej 60 lat na pierwszym miejscu rywalizację ukończył Leszek Pasieka z Nakła nad Notecią. Na drugiej pozycji zawody zakończył Mieczysław Pawlukiewicz z klubu PRYSU TEAM KARTUZY, natomiast trzecie miejsce zajął Wiesław Ostrowski reprezentujący TYTAN POLICE.
W najliczniej reprezentowanej kategorii, przedział 23-40 lat, po emocjonującej walce zwyciężył Paweł Tyborczyk z klubu PRYSU TEAM KARTUZY. Drugie miejsce zajął Artur Miksa z BULDI SZCZECIN, natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Tomasz Napierała reprezentujący WRONKI.
Drużynowo, po przeliczeniu wyników we wszystkich kategoriach, najlepiej zaprezentowali się zawodnicy klubu PRYSU TEAM KARTUZY, którzy zajęli pierwsze miejsce. Gratulujemy.