Jarmark Bożonarodzeniowy

Dzisiaj pierwszy dzień Jarmarku Świątecznego, który tym razem potrwa do niedzieli. Sympatyczny odzew po edycji ubiegłorocznej spowodował, że planując tegoroczną odsłonę, organizatorzy wzięli pod uwagę dzień dodatkowy. Było to wyjście naprzeciw nie tylko sugestiom mieszkańców, ale też prowadzących działalność handlową, którzy tym razem przyjechali do Dziwnowa z terenu całego województwa.
W ofercie znajdą się m.in. świąteczne specjały, upominki, akcesoria. Nie zabraknie punktów gastronomicznych, w których poza tradycyjnymi pierogami i barszczem, będzie można spróbować też innych potraw.
Nowością w tegorocznej edycji jest także bogaty harmonogram wydarzeń towarzyszących.

W planie na sobotę są konkursy: kulinarny, na wykonanie kolęd i pastorałek, przebranie świąteczne.
Dzieci mogą wziąć udział w warsztatach, których tematyką są ozdoby choinkowe, a przez cały czas trwania jarmarku, o właściwą atmosferę zadba DJ, serwujący utrzymane w świątecznym klimacie melodie.W niedzielę zaplanowano zajęcia fitness, kontynuację warsztatów ozdób choinkowych, których podsumowaniem ma być wspólne ubieranie choinki. Zwieńczeniem dwóch dni jarmarku, ma być wizyta św. Mikołaja, który do Dziwnowa ma dotrzeć w specjalnym konwoju.
Przypomnijmy – dziwnowski Jarmark Świąteczny trwa w sobotę i niedzielę od godziny 16.00 do 20.00.

Całe wydarzenie odbywa się na ulicy Reymonta (w osi Alei Gwiazd Sportu). Serdecznie zapraszamy :-). Organizatorzy zwracają jednocześnie uwagą na to, iż ruch samochodów na ulicy Reymonta (z uwagi na scenę) będzie do poniedziałku ograniczony.