Miesięczne archiwum: Grudzień 2016

Mikołaj odwiedził Dziwnów

Dziwnowska Aleja Gwiazd Sportu – miejsce kojarzone głównie z odbywającym się rokrocznie w sierpniu Festiwalem Gwiazd Sportu, ożywa także w czasie poprzedzającym grudniowe święta. Od trzech lat w „medalowym” otoczeniu jest organizowany Jarmark Świąteczny, który dzięki kameralności alei i jej usytuowaniu na głównym szlaku spacerowym miasta, chwalony jest za klimat oraz bardzo sympatyczną atmosferę.
I choć grudniowa aura bywa kapryśna, to wystawiających swoje stoiska i artykuły jest każdego roku coraz więcej. Podobnie jak osób zainteresowanych świątecznymi zakupami, których w tym roku była rekordowa ilość. Warto przy tym dodać, iż tegoroczny program jarmarku, z racji dwóch dni trwania, obfitował w wiele ciekawych atrakcji, których adresatami byli zarówno dorośli jak i dzieci. Każdy mógł spróbować swoich sił w konkursie kulinarnym, dla dzieci zostały przygotowane specjalne warsztaty dotyczące wytwarzania ozdób choinkowych, wybierano (i nagradzano) także te osoby, które przygotowały najciekawsze przebranie świąteczne.Na tym jednak nie koniec. Wizytę św. Mikołaja, który dotarł do Dziwnowa w specjalnym konwoju, poprzedziło wspólne ubieranie choinki, będące zwieńczeniem dwóch dni „ozdobnych” warsztatów oraz zajęcia z tańca i fitness, które po spożyciu szeregu świątecznych smakołyków, były bez wątpienia wskazane. O właściwą atmosferę zadbał DJ, serwujący utrzymane w świątecznym klimacie melodie, a na osoby zainteresowane pamiątkowymi zdjęciami czekała mająca spore wzięcie foto-budka. Godnym podkreślenia akcentem, był również finał zorganizowanego przez stowarzyszenie „Nasz Dziwnów” konkursu fotograficznego.
Wyróżniono autorów najlepszych zdjęć, zaś wszystkie docenione przez jury konkursu fotografie, znalazły swoje miejsce w wydanym z tej okazji kalendarzu. Opinie i odczucia dotyczące jarmarku, były jednoznacznie pozytywne. Zadowoleni byli zarówno sprzedający jaki i kupujący, zadowolone były dzieci, dla których szczególnie niedzielne spotkanie ze św. Mikołajem było bez wątpienia wyjątkowym przeżyciem.
Co także godne podkreślenia – poza mieszkańcami gminy, jarmark przyciągnął do Dziwnowa gości z innych miejscowości, którzy specjalnie w tym celu przyjechali m.in. z Kołobrzegu, Kamienia Pomorskiego, Szczecina, Międzyzdrojów i Świnoujścia. Kolejna odsłona jarmarku za rok :-).

Jarmark Bożonarodzeniowy

Dzisiaj pierwszy dzień Jarmarku Świątecznego, który tym razem potrwa do niedzieli. Sympatyczny odzew po edycji ubiegłorocznej spowodował, że planując tegoroczną odsłonę, organizatorzy wzięli pod uwagę dzień dodatkowy. Było to wyjście naprzeciw nie tylko sugestiom mieszkańców, ale też prowadzących działalność handlową, którzy tym razem przyjechali do Dziwnowa z terenu całego województwa.
W ofercie znajdą się m.in. świąteczne specjały, upominki, akcesoria. Nie zabraknie punktów gastronomicznych, w których poza tradycyjnymi pierogami i barszczem, będzie można spróbować też innych potraw.
Nowością w tegorocznej edycji jest także bogaty harmonogram wydarzeń towarzyszących.

W planie na sobotę są konkursy: kulinarny, na wykonanie kolęd i pastorałek, przebranie świąteczne.
Dzieci mogą wziąć udział w warsztatach, których tematyką są ozdoby choinkowe, a przez cały czas trwania jarmarku, o właściwą atmosferę zadba DJ, serwujący utrzymane w świątecznym klimacie melodie.W niedzielę zaplanowano zajęcia fitness, kontynuację warsztatów ozdób choinkowych, których podsumowaniem ma być wspólne ubieranie choinki. Zwieńczeniem dwóch dni jarmarku, ma być wizyta św. Mikołaja, który do Dziwnowa ma dotrzeć w specjalnym konwoju.
Przypomnijmy – dziwnowski Jarmark Świąteczny trwa w sobotę i niedzielę od godziny 16.00 do 20.00.

Całe wydarzenie odbywa się na ulicy Reymonta (w osi Alei Gwiazd Sportu). Serdecznie zapraszamy :-). Organizatorzy zwracają jednocześnie uwagą na to, iż ruch samochodów na ulicy Reymonta (z uwagi na scenę) będzie do poniedziałku ograniczony.